Olga Bale Yaşamkent

T.C.Meb Özel Olga Bale Kursu 1999 yılında Kavaklıdere‘ de faaliyete başladıktan sonra 2002 yılında Ümitköy’de bir şube açmış ve bir süre sonra şu an halen içerisinde bulunduğumuz Konutkent‘ de ki adrese taşınmıştır. Kursumuzda 4-17 yaş arasındaki öğrenciler için Klasik Bale dersi, 5 yaş ve yukarısı için Piyano dersi, 4 yaş ve yukarısı için Jimnastik dersi, büyükler için Zumba, Pilates ve Yoga dersleri verilmektedir.

10 yıl klasik bale derslerine devam eden öğrenciler mezun olmaya hak kazanırlar. Mezun olan öğrenciler alacakları Meb sertifikası ile branş öğretmeni olarak çalışabilir, hobi olarak başlayan bale derslerine profesyonel alanda devam edebilirler.

Eğitim yılında dersler Eylül ayının ilk haftasında başlayıp Haziran ayında yapılan yıl sonu temsilinin ardından kesilir. Yıl sonu temsilleri, tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleşir. Her yıl yeni bir bale eseri sahneleyerek öğrencilerin geniş bir repertuara sahip olması hedeflenir.

YAŞAMKENT şubemiz Ankara

Sömestir tatili etkinliklerimiz; Dot Paint tekniği ile ahşap boyama ve keçe sabun yapmaya hazırlık dersleri…yeni dönemde her cumartesi YAŞAMKENT şubemizde düzenli atölye çalışmaları ile sizleri bekliyor olacağız. Duyurularımızı takipte olun


Grade 5 ve Grade 6 sınıfları ile YAŞAMKENT ŞUBEMİZDE derslere başladık

Olga Bale Yaşamkent

Okulumuz aynı zamanda ROYAL ACADEMY OF DANCE üyesi, Olga Göldere ise akademinin kayıtlı öğretmenidir. Bu sayede 1996 yılından bugüne okulumuzda 2000’den fazla öğrencimiz bu uluslararası geçerliliği olan Kraliyet Akademisi sınavlarına katılarak Meb ile eş zamanlı yürüttüğümüz bu sistemden de mezun olmuşlar ve uluslararası alanda bale öğretmenliği yapmak için ya da İngiltere’de master/ doktora programlarına katılmak için hak kazanmışlardır.

iletişim

OLGA BALE Yaşamkent

Pelit Plaza No: 120 – 121
Tel: (312) 2171772

olgabale@gmail.com