Olga Bale Eryaman

Olga Bale Eryaman Ankara

Tel: (312) 280 13 71

Olga Bale Eryaman

T.C.Meb Özel Olga Bale Kursu 1999 yılında Kavaklıdere‘ de faaliyete başladıktan sonra 2002 yılında Ümitköy’de bir şube açmış ve 2014 yılında da şu an halen içerisinde bulunduğumuz Eryaman Sanat Merkezi‘ ni açmıştır. Kursumuzda 3-17 yaş arasındaki öğrenciler için Klasik Bale dersi, 5 yaş ve yukarısı için Piyano dersi, 7 yaş ve yukarısı için Gitar dersi, 4 yaş ve yukarısı için Jimnastik dersi, 5 yaş ve yukarısı için Resim dersi, 6 yaş ve yukarısı için Yaratıcı Drama/ Psiko Drama dersleri, büyükler için Zumba, Pilates ve Yoga dersleri verilmektedir.  10 yıl klasik bale derslerine devam eden öğrenciler mezun olmaya hak kazanırlar. Mezun olan öğrenciler alacakları Meb sertifikası ile branş öğretmeni olarak çalışabilir, hobi olarak başlayan bale derslerine profesyonel alanda devam edebilirler.


Eğitim yılında dersler Eylül ayının ilk haftasında başlayıp Haziran ayında yapılan yıl sonu temsilinin ardından kesilir. Yıl sonu temsilleri, tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleşir. Her yıl yeni bir bale eseri sahneleyerek öğrencilerin geniş bir repertuara sahip olması hedeflenir.


Olga Bale Eryaman Ankara

Okulumuz aynı zamanda ROYAL ACADEMY OF DANCE üyesi, Olga Göldere ise akademinin kayıtlı öğretmenidir. Bu sayede 1996 yılından bugüne okulumuzda 2000’den fazla öğrencimiz bu uluslararsı geçerliliği olan Kraliyet Akademisi sınavlarına katılarak Meb ile eş zamanlı yürüttüğümüz bu sistemden de mezun olmuşlar ve uluslararası alanda bale öğretmenliği yapmak için ya da İngiltere’de master/ doktora programlarına katılmak için haz kazanmışlardır.

iletişim

OLGA BALE ERYAMAN

1.Etap Altay Mahallesi Aktürk İş Merkezi Begonya Sokak No: 41/15
Tel: (312) 280 13 71

olgabale@gmail.com