Olga Bale Çankaya

Olga Bale Çankaya

Tel: (312) 442 02 70

Olga Bale ÇankayaOlga Bale T.C.Meb Özel Olga Bale Kursu 1999 yılında Kavaklıdere‘ de faaliyete başladıktan kısa bir süre Yıldız-Çankaya’da halen içerisinde bulunduğumuz adrese taşındı.Kursumuzda 4-17 yaş arasındaki öğrenciler için Klasik Bale dersi verilmektedir. 10 yıl devam eden öğrenciler mezun olmaya hak kazanırlar. Mezun olan öğrenciler alacakları Meb sertifikası ile branş öğretmeni olarak çalışabilir, hobi olarak başlayan bale derslerine profesyonel alanda devam edebilirler.


Eğitim yılında dersler Eylül ayının ilk haftasında başlayıp Haziran ayında yapılan yıl sonu temsilinin ardından kesilir. Yıl sonu temsilleri, tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleşir. Her yıl yeni bir bale eseri sahneleyerek öğrencilerin geniş bir repertuara sahip olması hedeflenir.


Ankara Çankaya Olga Bale

Okulumuz aynı zamanda ROYAL ACADEMY OF DANCE üyesi, Olga Göldere ise akademinin kayıtlı öğretmenidir. Bu sayede 1996 yılından bugüne okulumuzda 2000’den fazla öğrencimiz bu uluslararası geçerliliği olan Kraliyet Akademisi sınavlarına katılarak Meb ile eş zamanlı yürüttüğümüz bu sistemden de mezun olmuşlar ve uluslararası alanda bale öğretmenliği yapmak için ya da İngiltere’de master/ doktora programlarına katılmak için hak kazanmışlardır.

iletişim

ÇANKAYA ANKARA OLGA BALE

365 Avm 1. Kat (Mavi Jeans yani)
Yıldız-Çankaya / Ankara
Tel: (312) 442 02 70

olgabale@gmail.com