Doç. Dr. Selçuk Göldere

Doç. Dr. Selçuk GöldereDoç. Dr. Selçuk Göldere

Doç. Dr. Selçuk Göldere 1996 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans ve doktora çalışmasını tamamladı.


Polonya – Wroslav – Grotowski Tiyatro Araştırma Merkezi’nde burslu öğrenci olarak kabul edildi ve Tomashevski Tiyatrosu oyuncularından Marek Oleksy ile ‘Plastik Beden’ kavramı üzerine çalışmalar yaptı.


1999 yılında Amsterdam – Maastricht Summer University -bedensel oyunculuk- seminer çalışması için burs kazandı. Devlet tiyatroları, belediye tiyatroları, özel tiyatrolar ve üniversite tiyatrolarında reji, sahne tasarımı, kostüm tasarımı ve koreografiler yaptı.


1999-2002 Amsterdam

Sanat Akademisi Dans Bölümü’nde dansçı ve koreograf eğitimi aldı. 2002 yılında aynı bölümden mezun oldu.


1996-1999

yılları arasında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümünde oyunculuk ve hareket dersleri, 2001-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü’nde dans kompozisyonu dersleri verdi.


ODTÜ Çağdas Dans Günleri ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Dans Platform 2 Türkiye adlı gösterimlerinde eserleri sahnelendi.


2001-2009

yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Toplulugu’nda dansçı ve koreograf olarak çalıştı.


Pek çok D.T oyunlarında koreografi yaptı, ödüller kazandı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlügü Devlet Halk Dansları Toplulugu’nda “Modern Dans” dersleri verdi.


2010-2014

yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nde Sanat Dalı Başkanı ve Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.


2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Sanat Dalı Başkanı olarak başladığı görevine Bale Ana Sanat Dalı Başkanı olarak devam etmekte, H.Ü Tiyatro Bölümünde Oyunculuk dersleri vermekte, uluslararsı arası projeler yapmakta ve okulumuz için akademik danışmanlık yapmaktadır.