Aslı Ünsalan

Aslı ÜnsalanAslı Ünsalan

Aslı Ünsalan 1990-92 yıllarında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan Ana Sanat Dalı’nda okudu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalında tamamladı. Ankara Devlet Tiyatrosunda çeşitli oyunlarda rol aldı.


1994-95 yıllarından itibaren TRT Ankara Televizyonu’nda “Uçtu Uçtu”, “Cumartesi Neşesi” , “Yaşasın Okulumuz”, “Şeker Kamera”, “Benimle Oynar mısın?” gibi çocuk programlarında oyuncu ve sunucu olarak görev aldı.
1995-96 yıllarında yine TRT Ankara Televizyonu’nda yayınlanan Politika Kulvarı Programında “Kulvar Farkı” adlı yarışmayı sundu.


1996 yılından itibaren TRT ve özel kanallarda yayınlanan “Bir Bayram da Böyle Geçti”, “Ferhunde Hanımlar”, ”Kale İçi”, “Köprü” ve “Bizim Evin Halleri” gibi televizyon dizilerinde oyuncu olarak rol aldı. TGRT de farklı zamanlarda “Alternatif” ve “Sağduyu” adlı haber programlarında muhabir olarak özel dosyalar hazırladı ve sundu.


1998-99 yıllarında Anadolu Ajansı Anadolu Radyo ve Görüntü biriminde radyo programı hazırladı ve sundu.
1996-99 yılları arasında “Young Pauls” adlı müzikal drama ve prodüksiyon gurubunda Rock Opera vokalisti ve senaryo yazarı olarak görev aldı. TRT’nin 2000 yılında açmış olduğu Eurovision Şarkı Yarışması finallerine katıldı.
Çeşitli ilköğretim okullarında ve çocuk kulüplerinde yaratıcı drama ve oyun çalışmaları yaptı.2000-2005 yıllarında TRT ve özel kanallarda çeşitli çocuk programlarında ve dizilerde oyuncu ve reji asistanı olarak görev aldı.


2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı için hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu belgesel dramada oyuncu olarak görev aldı.Birçok kurumsal tanıtım filminde koordinatör ve oyuncu olarak görev aldı.


ATV de yayınlanan “ Aşk ve Ceza” ile FOX TV de yayınlanan “Beni Unutma” ve “Behzat Ç “ adlı dizilerde oyuncu olarak rol aldı.TRT Türk de ‘’Detayların Tarihi ‘’adlı belgesel programın ve TRT Okul kanalında yayınlanan “ Kolay Gelsin “ adlı aktüel programın sunuculuğunu yaptı.
Halen Star TV de yayınlanan Beni Affet adlı dizide rol almaktadır.